19. prosince 2023

Stipendia DAAD

DAAD - Německá akademická výměnná služba, která podporuje mobilitu studentů a vědců, přispívá k internacionalizaci vysokých škol, uděluje stipendia a financuje partnerství vysokých škol a mezinárodní vědecké projekty.

Stipendia pro doktorandy:

• Krátká výzkumná stipendia - umožňují absolvovat krátkodobý pobyt do 6 měsíců na německé univerzitě nebo ve výzkumném ústavu v rámci výzkumné činnostoi v ČR.

délka stipendia: 1 - 6 měsíců

• Roční výzkumná stipendia - umožňují absolvovat pobyt v délce až 2 semestrů na německé univerzitě nebo ve výzkumném ústavu v rámci výzkumné činnostoi v ČR.

délka stipendia: 7 - 12 měsíců

• Výzkumná stipendia v rámci doktorátu s dvojím vedením / Cotutelle

Stipendium umožňuje absolvovat pobyt v délce až 2 let na německé univerzitě nebo výzkumném ústavu v rámci doktorátu.

délka studia: max. 2 roky

• Přihláška se podává vždy elektronicky přes on-line portál DAAD, přes databázi stipendií www.daad.cz a to vždy 2x ročně.

Aktuální termín pro podání žádosti je do 30.dubna 2024.