21. března 2023

Seminář s Peterem Sutorisem

Pozvánka na seminář s Peterem Sutorisem, antropologem, didaktikem a teoretikem environmentálního vzdělávání z University of York, který se dlouhodobě věnuje otázce, jak vzdělávat v čase tzv. pomalého násilí antropocénu. Sutoris je autorem řady textů – mj. skvělé knihy Educatingfor the Anthropocene: Schooling and Activism in the Face of Slow violence (MIT Press, 2022), která se dokonce dočkala i animované podoby.

Seminář s názvem “The role of educationin tackling slow violence” pod vedením Dr. Sutorise proběhne 18. května v čase 9:30-11:30 v učebně 2.01 na FHS UK (Pátkova 2137/5). K semináři, který proběhne anglicky, je třeba si přečíst 4 texty – včetně textu R. Nixona, autora konceptu pomalého násilí. Jelikož je kapacita semináře omezena, tak prosím zájemce, aby svou účast závazně potvrdili na email do 31. března 2023.